"Get information and do business"
:Follow us
Follow us on Facebook Follow us on Twitter Follow us on Linkedin Follow us on Google+

Vláda USA bude podporovat výstavbu solárních panelů a také zařízení k využití geotermální energie. Prohlásil to prezident Barack Obama. Obama připomněl, že jeho stimulační plán na tyto projekty vyčlenil 467 milionů USD a za prvních 100 dnů od jeho schválení bylo v oboru zachováno nebo vytvořeno 150 tisíc pracovních míst.

Latest International News in čeština

U Stříbra vyroste nová fotovoltaická elektrárna

Společnost S.A.G. Solarstrom se sídlem v německém Freiburgu postaví fotovoltaickou
elektrárnu (FVE) o instalovaném výkonu 13 MW u západočeského Stříbra. Jedná se zatím o největší projekt v historii firmy. Výstavba má začít v červenci a skončit na podzim letošního roku.

Dvě nové vodní elektrárny v Gruzii

Společnost Energo Pro Georgia, náležící do české skupiny Energo Pro, postaví v Gruzii dvě nové vodní elektrárny o celkovém výkonu 41,2 MW. Jejich výstavba má začít v roce 2010 a skončit o pět let později. Jedná se o investici v odhadované výši 92 milionů eur (2,45 miliardy Kč).

Nový blok na spalování biomasy schválen

Ministerstvo životního prostředí vydalo souhlas s investicí Teplárny České Budějovice (TČB) do nového bloku na spalování biomasy. Skončilo tak posuzování dopadů záměru na životní prostředí (EIA), které trvalo 19 měsíců.

Aktuální publikace

There are no publications available.

Upcoming Events

There are no events available.
Fe
Zavřít x

This site in other countries